DIGIPACK

DIGIPACK

Digipack to jedno z najbardziej popularnych opakowań na płyty CD. Jest ono kartonowe, zaś płyta zamocowana jest na specjalnej plastikowej tacce (tzw. tray), która pewnie trzyma płytę na miejscu w digipacku. Kartonowa podstawa jest podwójnie klejona, wykonana z najlepszej jakości materiałów. Jest to eleganckie opakowanie, które dzięki powierzchni kartonowej przeznaczonej do zadruku z obu stron pozwala na zamieszczenie dużej ilości treści i stworzenie ciekawej, indywidualnej oprawy graficznej. Atutem tych opakowań, oprócz eleganckiego wyglądu, jest ich trwałość i odporność na uszkodzenia w porównaniu z popularnymi opakowaniami plastikowymi.

W zależności od projektu digipaka, można użyć druku CMYK lub Pantone. Dodatkowo druk można uszlachetnić folią matową lub błyszczącą, zastosować wybiórczy lakier UV, wytłoczenia, dodatkowe kolory pantone, a także folie złotą i srebrną na gorąco (patrz: uszlachetnienia).

Formaty opakowań digipack

Digipacki dostępne są w formatach CD (125mm) i DVD (187,5 mm) może składać się z 2,3,4 i 5 paneli i mieścić w sobie 1,2, 3 lub 4 dyski. Istnieje również możliwość dodania kieszonki na książeczkę, wizytówkę lub ulotkę.

Opakowanie digipack można zapakować w dodatkową kartonową obwolutę z nadrukiem, która zabezpieczy go i nada wydaniu ekskluzywny wygląd.

Projekty digipack

Realizujemy wyjątkowe projekty digipack według indywidualnych oczekiwań. To między innymi opakowanie decyduje czy ktoś posłucha Twojej płyty, czy też zainteresuje się inną, dlatego dokładamy starań, aby każda wyprodukowany u Nas digipack był niepowtarzalny i jak najbardziej zbliżony swym charakterem do muzyki jaką zawiera.

Jeśli jesteś zainteresowany wyceną produkcji digipacka, skontaktuj się z nami telefonicznie lub opisz swój projekt używając formularza na stronie kontakt.

Jeśli chcesz wydać płytę w standardowym opakowaniu, zapraszamy na stronę 24cd.pl